Jesteś tutaj: Start / Promocja zdrowia

Promocja zdrowia

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Kierownikiem Oddziału Promocji Zdrowia i Komunikacji Społecznej jest mgr Beata Kempa.
tel. 32 351 23 11 (17)
e-mail: promocjazdrowia@wsse.katowice.pl


 Zadania pracowników Oddziału Promocji Zdrowia i Komunikacji Społecznej:

 1. Inicjowanie, organizowanie i prowadzenie działalności z zakresu oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia w wybranych środowiskach.
 2. Badanie poziomu społecznej świadomości zdrowotnej w oparciu o dostępne techniki i metody badawcze (ankieta, wywiad, testy wiedzy i umiejętności, analiza epidemiologiczna).
 3. Badanie skuteczności wdrażanych programów edukacyjno-zdrowotnych.
 4. Organizowanie i prowadzenie szkoleń.
 5. Prowadzenie poradnictwa oraz udzielanie instruktażu merytoryczno-metodycznego.
 6. Ocena działalności oświatowo - zdrowotnej prowadzonej przez współpracujące instytucje, organizacje społeczne, środki masowego przekazu i inne.
 7. Prowadzenie nadzoru merytorycznego i metodycznego nad pracą komórek organizacyjnych zajmujących się oświatą zdrowotną i promocją zdrowia w powiatowych stacjach sanitarno-epidemiologicznych.
 8. Kreowanie pozytywnego wizerunku Państwowej Inspekcji Sanitarnej wśród społeczeństwa, dbałość o dobrą współpracę z instytucjami rządowymi i pozarządowymi oraz z organizacjami wyższej użyteczności publicznej (fundacje, stowarzyszenia itd.).
 9. Utrzymywanie kontaktów z mediami w celu przekazywania informacji dotyczących działalności Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.
 10. Koordynacja kontaktów pomiędzy przedstawicielami mediów, a pracownikami merytorycznymi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach (wypowiedzi, artykuły, udział w nagraniach radiowych i telewizyjnych).
 11. Realizowanie kampanii informacyjnych w zakresie zdrowia publicznego poprzez organizację konferencji i szkoleń w imieniu Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Promocja Zdrowia

Artykuły

Przejdź do - 27 grudnia dniem wolnym od pracy w WSSE w Katowicach
29 listopada 2019

27 grudnia dniem wolnym od pracy w WSSE w Katowicach

Uprzejmie informujemy, iż 27 grudnia 2019 r. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach będzie nieczynna. W zamian pracujemy w sobotę 14 grudnia.

Czytaj więcej o: 27 grudnia dniem wolnym od pracy w WSSE w Katowicach
Przejdź do - Dołączyliśmy do akcji – Niepodległa do Hymnu 2019
6 listopada 2019

Dołączyliśmy do akcji – Niepodległa do Hymnu 2019

11 listopada 2019 r. o godzinie 12.00 odbędzie się kolejna edycja akcji „Niepodległa do Hymnu 2019”

Organizatorem akcji „Niepodległa do Hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”, z którym współpracujemy w ramach obchodów jubileuszu 100 – lecia Służb Sanitarnych w Polsce. W roku ubiegłym, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w akcji udział wzięło prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego na 6 kontynentach!

Czytaj więcej o: Dołączyliśmy do akcji – Niepodległa do Hymnu 2019
Przejdź do - W piątek, 25 października w Jankowicach koło Pszczyny, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. śląskiego zasadzili 3600 dębów w ramach ogólnopolskiej akcji #ZasadźSięNaZdrowie.
29 października 2019

W piątek, 25 października w Jankowicach koło Pszczyny, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. śląskiego zasadzili 3600 dębów w ramach ogólnopolskiej akcji #ZasadźSięNaZdrowie.

W 2019 roku Państwowa Inspekcja Sanitarna obchodzi 100-lecie istnienia, a Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe 95-lecie istnienia. Mogłoby się wydawać, że obie Instytucje są zupełnie różne pod względem zadań oraz obszaru działania, ale można dostrzec wspólny mianownik jakim jest TROSKA O ZDROWIE MIESZKAŃCÓW POLSKI.  Promocja zdrowia fizycznego i psychicznego, aktywność na świeżym powietrzu, wypoczynek, edukacja i profilaktyka to ich priorytetowe zadania. W związku z tym instytucje łączą swoje siły i  ruszają ze specjalną, wspólną akcją sadzenia drzew!

Czytaj więcej o: W piątek, 25 października w Jankowicach koło Pszczyny, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. śląskiego zasadzili 3600 dębów w ramach ogólnopolskiej akcji #ZasadźSięNaZdrowie.
Przejdź do - Konferencja pt. „Bezpieczeństwo i higiena w gabinecie stomatologicznym - bądź świadomy i pracuj bezpiecznie”,
18 października 2019

Konferencja pt. „Bezpieczeństwo i higiena w gabinecie stomatologicznym - bądź świadomy i pracuj bezpiecznie”,

W dniu 17 października 2019 r. w Domu Lekarza w Katowicach blisko 266 przedstawicieli podmiotów leczniczych, lekarzy stomatologów, asystentek i higienistek stomatologicznych oraz pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej uczestniczyło w Wojewódzkiej Konferencji pt. „Bezpieczeństwo i higiena w gabinecie stomatologicznym - bądź świadomy i pracuj bezpiecznie”, zorganizowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Śląską Izbę Lekarską oraz Polskie Stowarzyszenie Sterylizacji Medycznej.

Czytaj więcej o: Konferencja pt. „Bezpieczeństwo i higiena w gabinecie stomatologicznym - bądź świadomy i pracuj bezpiecznie”,
Przejdź do - Jubileusz 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce
9 października 2019

Jubileusz 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce

Uroczystość podsumowująca 100-lecie działalności służb sanitarnych w niepodległej Polsce i 65-lecie powstania Państwowej Inspekcji Sanitarnej odbyła się 7 października 2019 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Czytaj więcej o: Jubileusz 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce
Przejdź do - Prezydent odznaczył pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
27 września 2019

Prezydent odznaczył pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Z okazji obchodów Jubileuszu 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Czytaj więcej o: Prezydent odznaczył pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
Przejdź do - Otwarcie wystawy "100-lecie służb sanitarnych" z udziałem Premiera
25 września 2019

Otwarcie wystawy "100-lecie służb sanitarnych" z udziałem Premiera

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów została otwarta wystawa „100-lecie służb sanitarnych” przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Czytaj więcej o: Otwarcie wystawy "100-lecie służb sanitarnych" z udziałem Premiera