Europejski Tydzień Szczepień 2017

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 kwietnia 2017

W dniach od 24 do 30 kwietnia br. obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień. Głównym celem tej inicjatywy jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia i tym samym zwiększenie liczby szczepiących się osób. Hasłem przewodnim tegorocznego Europejskiego Tygodnia Szczepień jest – „Vaccines work”, oznaczające – „Szczepienia działają”.

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny od lat uczestniczy w działaniach związanych z profilaktyką chorób zakaźnych, m.in. realizuje kampanię społeczną ph. „Zaszczep w sobie chęć szczepienia”. Także w bieżącym roku, w ramach kampanii, podejmowane są działania informacyjno-edukacyjne, które w dniach od 24 do 30 kwietnia będą wzbogacone o profesjonalne konsultacje w zakresie szczepień ochronnych z przedstawicielami Międzynarodowego Punktu Szczepień Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach przy ulicy Raciborskiej 39 w Katowicach.
Ponadto wszystkim zainteresowanym udostępnione zostaną ulotki i broszury informacyjne.

Informacje na temat szczepień ochronnych będą także udzielane telefonicznie pod numerem telefonu 32 351 23 10 w godz. 800 -1400.

Więcej informacji na temat obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień: http://www.who.int/campaigns/immunization-week/2017/en/

Galeria

  • Powiększ zdjęcie