Podsumowanie realizacji VI edycji programu "Wybierz życie - Pierwszy krok" w województwie śląskim

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 września 2018

Program „WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK” realizowany był w województwie śląskim już po raz szósty, w 240 szkołach, co stanowi ponad 40 % wszystkich szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

Z programu skorzystało blisko 15 tys. uczniów I klas oraz tyle samo pozostałych odbiorców,
w tym: rodziców, nauczycieli, pedagogów, pielęgniarek, wychowawców oraz uczestników imprez plenerowych organizowanych przez PIS woj. śląskiego, łącznie około 30 tys. osób.

Program został bardzo dobrze przyjęty w szkołach. Większość koordynatorów szkolnych stwierdziła, że tematyka programu jest niezwykle istotna, zwłaszcza w wieku inicjacji seksualnej młodzieży, a edukacja w tym zakresie jest konieczna!

Program „Wybierz życie – Pierwszy krok”, oprócz zwiększenia świadomości i wiedzy na temat wirusa HPV oraz raka szyjki macicy, ma na celu również przygotować młode dziewczęta do wizyty u lekarza ginekologa i badań ginekologicznych.

Realizatorzy programu mają nieustającą nadzieję, że dzięki edukacji w zakresie profilaktyki wirusa HPV i raka szyjki macicy zwiększy się odsetek kobiet wykonujących systematycznie badania cytologiczne, a tym samym spadnie umieralność na tę chorobę!

Program cieszy się dużym zainteresowaniem, według wszystkich koordynatorów powinien być kontynuowany w kolejnych latach.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie