Konferencja pt. "Palący problem - zadbaj o zdrowe płuca"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 kwietnia 2017

W dniu 6 kwietnia 2017 r. w Sali Sejmu Śląskiego odbyła się Konferencja pt. „Palący problem - zadbaj o zdrowe płuca” zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach i Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach.

Uczestnikami Konferencji byli nauczyciele szkół podstawowych woj. śląskiego realizujący Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, koordynatorzy powiatowi programu oraz osoby zainteresowane jego realizacją. Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie udziału w Konferencji oraz krokomierz z logo programu „Bieg po zdrowie”.

Program obejmował następujące tematy:

- Papierosy elektroniczne – innowacyjny produkt czy nowe zagrożenie?

prof. dr hab. n. med. Andrzej Sobczak, Kierownik Zakładu Chemii Ogólnej i Nieorganicznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Kierownik Zakładu Szkodliwości Chemicznych i Toksykologii Genetycznej, Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu.

- Czy papierosy pomagają w stresie?

Aleksandra Kruszyńska, Nauczyciel-Konsultant, Kierownik Pracowni Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego, Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny METIS w Katowicach.

- Doniesienie z badań: Palenie tytoniu przez dzieci i młodzież w świetle wyników badań HBSC 2014 (Zdrowie i zachowania zdrowotne młodzieży szkolnej w Polsce)

Tomasz Wojtasik, Nauczyciel-Konsultant, Koordynator projektu Szkoły Promujące Zdrowie w województwie śląskim, Pracownia Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego, Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny METIS w Katowicach.

- Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”

Bożena Michalik, wojewódzki koordynator Programu, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.

 

Konferencja zorganizowana była w ramach „Programu Profilaktyki Chorób Płuc w Województwie Śląskim na lata 2015-2020”.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie