Realizacja IV edycji programu „Wybierz Życie – Pierwszy Krok” w woj. śląskim rok szkolny 2015/2016

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 września 2016

IV edycja programu „Wybierz Życie – Pierwszy Krok” realizowana była w 241 szkołach ponadgimnazjalnych. W programie udział wzięło ponad 16 tys. uczniów I klas oraz ponad 10 tys. pozostałych odbiorców w tym: rodziców, nauczycieli, pedagogów, pielęgniarek, uczniów z innych klas oraz uczestników imprez plenerowych organizowanych przez PIS woj. śląskiego, łącznie około 30 tys. osób.

 

W ramach realizacji IV edycji programu przeprowadzono szkolenie dla koordynatorów powiatowych i szkolnych, w którym uczestniczyło 70 osób.

W opinii szkolnych koordynatorów i realizatorów programu, w działaniach profilaktycznych dotyczących raka szyjki macicy, istotną rolę odgrywa podnoszenie świadomości, nie tylko młodych kobiet, ale także i mężczyzn. Dlatego też konieczne jest interdyscyplinarne podejście do problemu. Program cieszy się dużym zainteresowaniem, według realizatorów powinien być kontynuowany. W roku szkolnym 2015/2016 na edukację uczniów poświęcono średnio 5 godzin lekcyjnych.

Realizatorzy programu mają nadzieję, że dzięki edukacji w zakresie profilaktyki wirusa HPV i raka szyjki macicy zwiększy się odsetek kobiet wykonujących systematycznie badania cytologiczne.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie