Podsumowanie X edycji programu edukacyjnego "Trzymaj Formę!" w woj. śląskim

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 lipca 2016

W roku szkolnym 2015/2016 odbyła się X edycja programu „Trzymaj Formę!” pod hasłem „Teraz Polska Trzyma Formę!”, która swoim zasięgiem objęła 910 szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa śląskiego. Edukacją programową objęto około 100 tys. uczniów, których wspierało w działaniach blisko 30 tys. rodziców.

X edycję po raz pierwszy realizowały 33 szkoły, natomiast pozostałe placówki kontynuowały program od wielu lat. W tegorocznej edycji zrealizowano ponad 300 projektów. W większości były to projekty edukacyjne o tematyce zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Ponadto program był rozszerzany o liczne, dodatkowe formy realizacji. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się imprezy sportowe, warsztaty kulinarne, a także zajęcia z układania jadłospisów zgodnie z zasadami zbilansowanej diety.

Ponadto, w ubiegłym roku szkolnym przeprowadzono 11 szkoleń dla koordynatorów szkolnych i powiatowych oraz 141 wizytacji szkół realizujących program. Realizatorzy z przyjemnością uczestniczyli w programie, a większość koordynatorów szkolnych zadeklarowała chęć realizacji kolejnej edycji.

W województwie śląskim, koordynatorzy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych widzą potrzebę realizacji programu, wkładają duże zaangażowane w jego wykonanie o czym świadczy systematycznie zwiększająca się liczba placówek, jak i również zajęcie pierwszego miejsca przez uczennicę z Żor w V edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Trzymaj Formę! - logo

    Trzymaj Formę! - logo