Sprawozdanie z realizacji IV edycji programu pt. „Żywienie na wagę zdrowia”.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 kwietnia 2016

Już po raz czwarty w województwie śląskim realizowany był program ,,Żywienie na wagę zdrowia”. Program objął swoim zasięgiem 742 placówki nauczania i wychowania. W tegorocznej edycji program został wzbogacony o działania edukacyjne skierowane do najmłodszych ph. „Klub zdrowego przedszkolaka”, w ramach którego odbył się konkurs na najlepszą prezentację z przeprowadzonych zajęć ph. „Jak wstąpić do Klubu Zdrowego Przedszkolaka”.

Klub zawierał szeroką tematykę związaną ze zdrowym stylem życia i cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony koordynatorów placówek przedszkolnych oraz dzieci. Realizowany był przez ponad 85% placówek przedszkolnych uczestniczących w programie.

W IV edycji zrealizowano ponad 2 tysdziałań, w których uczestniczyło około 160 tys. osób.

Od początku realizacji w programie uczestniczyło już łącznie 2868  placówek, przeprowadzono 123 szkolenia dla 3160 osób odpowiedzialnych za żywienie dzieci i młodzieży.

Program został bardzo pozytywnie przyjęty przez nauczycieli, dzieci jak i rodziców. W IV edycji dużą pomocą okazał się moduł Klub Zdrowego Przedszkolaka. Dzieci poznały zasady racjonalnego żywienia, a działania edukacyjne podniosły poziom wiedzy o zdrowym stylu życia. Realizacja programu wpłynęła motywująco na personel placówek nauczania i wychowania,  powodując poszukiwanie nowych, bardziej racjonalnych i zdrowszych rozwiązań w konstruowaniu jadłospisów.

Program przyczynia się do wspierania prawidłowego rozwoju dzieci, uczy najmłodszych oraz ich rodziców zasad zdrowego stylu życia głównie poprzez zdrowe odżywianie, jak również aktywny i higieniczny tryb życia.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie